ul. Elewatorska 29, 15-620 Białystok, Polska
tel: 85 664 96 51
tel: 85 661 02 62
Biuro tel kom: 607 221 178
fax: 85 664 96 53
e-mail: biuro@czeszel.pl

Akcesoria

TEXA

MULTI PEGASO

Wielofunkcyjna stacja gwarantująca sukces warsztatu

Naprawa pojazdów nowej generacji wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu, opracowanego w innowacyjnej technologii i stale aktualizowanego, aby radzić sobie z szybkimi zmianami oraz stałym postępem, które charakteryzują przemysł motoryzacyjny.

MULTI PEGASO jest najbardziej kompletnym i wiarygodnym rozwiązaniem proponowanym na rynku, które łączy analizę emisji spalin z zaawansowanymi zasobami diagnostycznymi w ramach jednej stacji.
Wyposażona została w kolorową drukarkę i technologię Bluetooth, dzięki której może zdalnie sterować pracą wszystkich narzędzi i interfejsów TEXA.

W dolnej części stacji znajdują się wnęki ze złączami do ładowania modułów GASBOX Autopower i OPABOX Autopower. Solidność i jednocześnie poręczność obsługi stacji MULTI PEGASO sprawiają, że jest idealnym narzędziem pracy w warsztacie.

TEXA

REVOLUTION COUNTER MOTORBIKE

RCM (REVOLUTION COUNTER MOTORBIKE) jest precyzyjnym narzędziem TEXA opracowanym do pomiaru prędkości obrotowej silnika motocykli.

Pomiar prędkości obrotowej silnika jest niezbędny w celu zapewnienia zgodności motocykla z obowiązującymi przepisami prowadzenia badania zgodnie z normą MCTCNet.

RCM umożliwia pomiar prędkości obrotowej bez konieczności podłączania kabli i czujników do motocykla, co gwarantuje wygodę i oszczędność czasu dla stacji kontroli pojazdów.

RC2

Magnetyczny miernik obrotów

RC2 jest elektronicznym miernikiem prędkości obrotowej silnika i temperatury. Charakteryzuje się obudową magnetyczną, dzięki czemu może być przyczepiony do maski lub podłużnic aby przeprowadzać badania z najwyższą wygodą. RC2 może wykonać pomiary przy pomocy mikrofonu oraz sygnału resztkowego akumulatora lub też poprzez klamrę indukcyjną i czujnik piezoelektryczny.

Zarówno moduły do analizy emisji spalin, jak i moduły pomiarowe RC2 i RC3 są niezależnymi urządzeniami i nie stanowią stałego elementu stacji MULTI PEGASO. Każdy z nich komunikuje się ze stacją drogą bezprzewodową. Po zakończeniu testów, mogą być jednak zdeponowane na przewidzianych dla nich wnękach stacji, co zapewnia ich szybką dostępność i oszczędza przestrzeń w warsztacie.

RC3

Miernik obrotów i skaner EOBD

Do wykrywania prędkości obrotowej i temperatury silnika TEXA opracowała RC3, rewolucyjne urządzenie, które działa również jako Scantool EOBD. W ten sposób mechanik używa jednego narzędzia do wykonywania obu testów.

RC3 (Revolution Counter 3) jest w rzeczywistości interfejsem, który może zbierać dane na trzy sposoby: za pomocą zacisku indukcyjnego i czujnika piezoelektrycznego, za pomocą mikrofonu i sygnału resztkowego akumulatora lub bezpośrednio z gniazda OBD (w pojazdach wyposażonych w ten protokół).
W przypadku, gdy przeprowadza się odczyt obrotów i temperatury silnika poprzez złącze diagnostyczne pojazdu, narzędzie pozwala na wykonywanie badań bez otwierania pokrywy, ponieważ może łączyć się i pobierać dane poprzez protokół EOBD.

RC3 może być również używany w trybie skanera; podłączony do gniazda EOBD, odczytuje parametry określone w niniejszej normie zgodnie z nowymi procedurami kontroli emisji spalin.

UNIPROBE

Sześć różnych narzędzi w jednym interfejsie

UNIProbe jest urządzeniem pomiarowym sygnałów analogowych i cyfrowych. Stanowi najlepsze i najbardziej kompletne rozwiązanie do wszystkich tradycyjnych testów diagnostycznych. Sprawnie działa w wielomarkowym środowisku samochodów osobowych, motocykli, skuterów, quadów, sprzętu motorowodnego a ponadto samochodów ciężarowych, autobusów, pojazdów specjalnych, maszyn rolniczych i budowlanych.

UNIProbe współpracuje ze wszystkimi jednostkami wyświetlającymi TEXA i komputerami PC Windows oraz oferuje komunikację poprzez złącze USB lub bezprzewodową technologię Bluetooth. Wbudowana bateria litowa zapewnia wyjątkową autonomię w trakcie użytkowania. Zastosowane rozwiązania wynikają z filozofii TEXA wykonywania diagnostyki w oparciu o dwie jednostki, które mają na celu całkowitą eliminację kabli z warsztatu i zapewnienie pełnej swobody pracy mechanika.

ARCON

Pilot bezprzewodowy do dymomierza ARCON D100